praca z ciałem wg metody Feldenkraisa

FLOW MOTION  

Prowadzi Joanna Oniszczuk – Guild Certified Feldenkrais Practitioner.  Pracuje w Feldenkrais Method ABM for Children Asha Leitner w Berlinie. Wcześniej – w Feldenkrais Institute w Nowym Jorku. Z wykształcenia tancerka, aktorka i choreograf.

W programie: Awareness Through Movement ATM ® lesson – budowanie świadomości przez ruch, odkrywanie źródeł ruchu

Jak mówi Joasia Oniszczuk: „Podczas zajęć uczniowie zazwyczaj rozpoczynają od leżenia lub siedzenia. Korzystając z połączenia ukierunkowanej uwagi i przyjemnego, delikatnego, ale celowego ruchu, lekcja pozwala na przyjrzenie się własnym funkcjonalnym wzorcom poruszania się. W przeciwieństwie do tradycyjnych ćwiczeń fizycznych, gdzie ruchy mogą stać się mechaniczne, a celem jest spalanie kalorii, rozciąganie lub trenowanie siły woli, ATM uczy sekretów zmniejszania niepotrzebnego wysiłku mięśniowego i poprawy świadomości ciała w akcji. Nacisk na odczuwanie a nie wykonanie, powoduje ze ruchy są bardziej elastyczne, dolegliwości mijają, powraca witalność i zainteresowanie rozwijaniem swego potencjału. Lekcje są łatwe do wykonania, dostępne dla każdego.”

Mózg ludzki ma zdolność ciągłego tworzenia nowych lepszych, wzorców ruchowych. Obserwujemy to, gdy dziecko uczy się obracać, raczkować i chodzić. Jednak z wiekiem zwykle przestajemy rozwijać tę umiejętność. Korzystamy ze starych, utrwalonych wzorców ruchowych, nawet gdy przestały być dla nas użyteczne, nawet gdy prowadzą do przeciążenia stawów i mięśni, powodują dolegliwości bólowe, wady postawy i zwyrodnienie stawów.

Sobota 6 kwietnia 2019 r.

godz. 9.00 – 15.00

Metoda Feldenkraisa® to nowatorskie podejście do ruchu i rozwoju człowieka, opracowane przez Moshe Feldenkraisa (1904-1984), oparte na zasadach fizyki, neurologii i fizjologii. Ruch wykorzystywany jest tutaj jako środek do reedukacji ruchowej, samopoznania i rozwoju swojego potencjału poprzez ruch. Pozwala na uwalnianie od nieuświadamianych nawyków i schematów w poruszaniu, a co za tym idzie w zachowaniu i myśleniu. Metoda koryguje wady postawy, zwiększa elastyczność i koordynację ruchową. Odpręża niespokojny, napięty i zamknięty umysł, przynosi świeże spojrzenie na siebie i innych.

Korzyści z tej metody odniosą zarówno osoby w pełni sprawne fizycznie, które pragną rozwinąć swój potencjał ruchowy, jak osoby z ograniczeniami ruchu i dolegliwościami bólowymi.

Jak sam twórca metody powtarzał: "Jeśli wiesz co robisz, możesz robić to, co chcesz: niemożliwe staje się możliwe, możliwe staje się łatwe, a łatwe staje się eleganckie".

 Koszt 298 zł   Zapisy 604 57 06 57
Konto: 58 1440 1390 0000 0000 1469 4706