Cart 0

Nauczyciele

Maciek i Marta Rudzińscy

studio_jogi_fot._Michal_Ramus-120.jpg
 

W naszym studio prowadzą zajęcia profesjonalni, doświadczeni nauczyciele, którzy zapewnią bezpieczeństwo i w odpowiednim dla Ciebie rytmie prowadzą ścieżką jogi. To ludzie, którzy rozumieją jak, dlaczego i po co warto praktykować jogę.

 
 
 
fot. Michał Ramus

fot. Michał Ramus

Maciek

Dyplomowany nauczyciel hatha jogi wg tradycji B.K.S. Iyengara klasy międzynarodowej, Instruktor hatha-jogi I stopnia, Instruktor Rekreacji Ruchowej, ze specjalnością kinezypsychoprofilaktyka.

Absolwent Filologii Polskiej w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Kurs masażu terapii dźwiękiem mis tybetańskich wg metody Petera Hessa.

Od 1995 roku prowadzi Studio Jogi w Częstochowie, a następnie przenosi je do Katowic.

Joga i nauczanie to moje dwie życiowe pasje. Praktykuje tę niezwykłą sztukę od 1985 roku, najpierw jako samouk, a od 1992 roku pod kierunkiem włoskiej nauczycielki, którą wspominam szczególnie ciepło - Gabrielli Giubilaro. Spotkałem na swojej drodze wielu mistrzów, przez lata dzięki ich wiedzy i umiejętnościom, także moja joga dojrzała i nabrała mocy. Im jestem starszy, tym bardziej jestem przekonany, że hatha joga w zdecydowany sposób poprawia jakość życia, pozwala utrzymać zdrowie i harmonię między ciałem i umysłem. Codzienna praktyka, jak nic innego, oczyszcza z kurzu stresów i zawirowań codzienności. Cieszę się, że mogę dzielić się tą wiedzą z Wami wszystkimi. Cieszę się, gdy Wasze twarze po zajęciach są jasne i odprężone. Cieszę się, że dla wielu z Was joga stała się sposobem na życiowe trudności i fizyczne dolegliwości.

 
 

 
 
fot. Michał Ramus

fot. Michał Ramus

Marta

Instruktor hatha-jogi I stopnia, absolwentka filologii polskiej-teatrologii w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie

Praktykuję hatha-jogę od ponad 20 lat. Ćwiczyłam najpierw z ciekawości i dla rozrywki, potem coraz więcej, mocniej i bardziej świadomie. Było mi łatwiej, bo joga jest zawsze w naszym domu jako sens i cel męża, a teraz także - przygoda syna. Odkrywałam mądrość i świadomą konstrukcję asan uruchamiających pokłady wewnętrznej energii i siły. Joga stała się moim sposobem na życie, największym wyzwaniem; wciąż od nowa pomaga mierzyć się z ograniczeniami fizycznymi i sztywnością umysłu. Praktyka oczyszcza ze stresu, uwalnia głowę od strumienia myśli, przynosi odprężenie i spokój. Lubię dzielić się jogą, lubię, gdy przeżywacie te same iluminacje, gdy waszym udziałem są kolejne sukcesy i odkrycia w spotkaniu ze sobą. Lubię, gdy zaczynacie rozumieć dlaczego warto praktykować jogę.

 
 

 
 
fot. Przemek Czernikarz

fot. Przemek Czernikarz

Kuba Rudziński

Mój tata praktykował jogę w domu odkąd pamiętam. Kiedy wyjechałem na studia na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie postanowiłem odbyć kurs nauczania metodą Iyengara w szkole Konrada Kocota, po którym uzyskałem dyplom Introductory II z Ramamani Iyenagr Yoga Institute w Punie w Indiach.

Nieustannie doskonalę swoją praktykę, uczęszczając na zajęcia i kursy do nauczycieli takich jak Lois Steinberg, Faeq Biria, Mimi Kuo-Deemer i Stuarta Gilhirsta. Zacząłem uczyć jogi 12 lat temu w szkole Beaty Owczarek w Krakowie

Uczę jogi metodą Iyengara skupiając się na technicznych aspektach wykonywania asan, używam kostek, pasków i koców, żeby pomóc ustawić ciało we właściwej pozycji. Realizuje zajęcia na bazie przemyślanych sekwencji, tak aby przed pracą z wybranymi rejonami w ciele najpierw odpowiednio je rozgrzać.

Bycie obecnym tu i teraz oraz pogłębianie świadomości ciała są ważnymi aspektami zarówno w mojej praktyce jak i w na zajęciach.

 
 

 
 
kasia.jpg

Kasia Orkiszewska Mokry

Doświadczona instruktorka fitness, dynamiczna, pełna energii i humoru, w naszym Studio prowadzić będzie od września br. - we wtorki o godz. 18.30 - zajęcia łączące stretching z elementami pilates i jogi.

Ma przygotowanie pedagogiczne, jest obdarzona wyjątkową  osobowością, potrafi wyzwolić radość i stworzyć ciepły nastrój podczas ćwiczeń. Jest instruktorem wszechstronnym, ale najchętniej realizuje się w formach tanecznych dance, funk, hip hop. Uwielbia prowadzić zajęcia, w których może  łączy swoją wiedzę jako rehabilitantka  z zajęciami fitness tkj.: stretching, zdrowy kręgosłup, yoga, płaski brzuch. Jest osobą otwartą, pełną energii, a jej bogate doświadczenie powoduje, że prezentowane przez nią lekcje są niezapomnianym przeżyciem.

Od 2005 r. ściśle współpracowała z światową firmą sportową Nike jako Master Trainer Networking,  Długoletni Instruktor Fitness  w  największej sieci klubów Gymnasion w Polsce. W swojej  karierze współpracowała z M. Czerkawskim, J. Wszołą, A. Supronem, trenerami piłki nożnej, szermierki, a także światowej klasy choreografami tanecznymi m.in. Kili CHenoa Marti, Jamie King.